Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna Zarobki w Żabce-Freshmarkecie
Żabka-Freshmarket - Forum niezależne ajentów.


Umowa współpracy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna -> Przedsiębiorcy sieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
głos
AdministratorDołączył: 25 Cze 2009
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Sob 11:34, 12 Wrz 2009    Temat postu: Umowa współpracy Back to top

Co sądzicie o jej zapisach i jak to się stało że ją podpisaliśmy...

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez głos dnia Wto 13:28, 26 Lis 2013, w całości zmieniany 9 razy
 
Zobacz profil autora
Gość PostWysłany: Sob 14:28, 12 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

Tu jest wszystko na ten temat
[link widoczny dla zalogowanych]
 
molly
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

 PostWysłany: Sob 15:28, 12 Wrz 2009    Temat postu: Naruszenie warunków umowy. Back to top

Naruszenie warunków umowy art 2 ust.13 cyt. "zawsze dysponować w "Żabce" co najmniej jedną jedną sztuką każdego towaru z Listy Towarów Handlowych"
Narzucona dostępność towaru w ilości "dostępność na jeden dzień".

Art 7 ust 2 bezprawne karanie z UKS. Brak podstawy prawnej. Wchodzenie w kompetencje aparatu państwowego. Co powinno pociągać konsekwencje prawne za takie działanie. (Przedsiębiorca dokonuje nadużycia w stosunku do drugiego Przedsiębiorcy - ajenta)

Art 9 ust 5 Wytyczna to informacja a nie obowiązek co wynika z treści umowy. kolejne nadużycie prawa jednego przedsiębiorcy w stosunku do drugiego)

tyle narazie
cdn.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez molly dnia Sob 15:43, 12 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Gość PostWysłany: Sob 20:24, 12 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

Czytając umowę, nie znając realiów panujących w żabce pierwsza myśl jest taka że firma stara się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby, ot umowa jak umowa w końcu żyjemy w cywilizowanym kraju i podpisując ją kandydat na ajenta nie stara się analizować tej właśnie umowy pod kątem "jak oszukać firmę ŻP SA", dlatego myśląc kategoriami człowieka uczciwego w ten sam sposób traktuje przyszłego swojego partnera handlowego i domniema że tak właśnie będzie. A że zamysł konstruktorów umowy był inny to już inna bajka - dosyć kosztowna lekcja pokory za którą niestety trzeba zapłacić. Reasumując ajent podpisuje lojalkę,praktycznie zrzekając się jakichkolwiek praw jako strona umowy w zamian za mgliste deklaracje stabilizacji finansowej obwarowane wekslem.
 
amstaff1
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

 PostWysłany: Pon 21:33, 14 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

jeśli chodzi o umowy współpracy.to w tej chwili żaba naruszyła jej warunki obcinając nam wszystkim prowizje.która powinna wynosić 9%,a nie jak jest teraz ciut więcej niż 6%

POZDRAWIAM


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
diament
WyjadaczDołączył: 01 Sie 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 17:19, 15 Wrz 2009    Temat postu: Wszystko zgodnie z prawem. Back to top

Niestety prawda jest straszna. Umowa, którą podpisaliśmy. To praktycznie poddanie się do niewoli. Na przykład brak określenia procentowego udziału w dochodzie. Powoduje że nasze żale są nieuzasadnione mogą faktycznie dać nam nic i żaden prawnik nam nie pomoże. Przecież nie można łamać prawa.
Paragraf 2 (zawiera zakaz! na który oczywiście godzimy się podpisując taką umowę) Zabrania się ajentowi-przedsiębiorcy prowadzenia innej działalności handlowej!!!
W tym paragrafie tym oczekuje się od ajenta zwiększania obrotów. A to nie idzie w parze ze wzrostem jego dochodu. Czyli de fakto sugeruje mu się by lepiej i wydajniej pracował za darmo. Bo w ostatnim czasie oczywiście zgodnie z warunkami umowy zmniejszono marże.
Koszty prowadzenia działalności rosną,a marże handlowe są obniżane. Ajent nie ma wpływu na zwiększanie przychodu. Jak wcześniej odniosłem się do nie możności zaopatrywania się w innej hurtowni niż CL żabki. Co stawia go w niekorzystnej sytuacji. Ale oczywiście to także jest zgodne z prawem. Tak stanowi umowa, którą podpisaliśmy.
Proszę szczególnie zwrócić uwagę na
Paragraf 4 "... Przychodem ajenta jest uzyskiwana marża detaliczna" NIE MA SŁOWA O PROCENCIE MARŻY!!! Czyli nie wiadomo jakie będą przychody od obrotów ajenta. Czyli mając nawet pojęcie o obrotach sklepów tej branży. Nie przeprowadzi analizy opłacalności prowadzenia przez niego ajencji. Czyli podejmuje "współpracę" na WIARĘ ale WIARA go nie wyżywi.
Paragraf 4 - Łaskawie Żabka gwarantuje dopłatę do uzyskania min przychodu przez pierwsze trzy miesiące. A przez kolejne niech się ajent cieszy bo jeszcze nie płaci VAT i wydaje mu się że zarabia. Mam nadzieję że nie każdy tak myśli!!!
Oczywiście nie ma słowa w tym paragrafie o procencie od obrotu dla ajenta. Czyli tak naprawdę nigdzie nie ma mowy o tym, że ajent będzie osiągał dochody!!!
Zaznaczyć należy że umowa jest zawarta zgodnie z prawem. I nie należy doszukiwać się błędów. Nie ma obowiązku zawierać w umowie prowizji od obrotów.

cdn.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez diament dnia Śro 18:59, 16 Wrz 2009, w całości zmieniany 2 razy
 
Zobacz profil autora
diament
WyjadaczDołączył: 01 Sie 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Śro 17:57, 16 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

wojak napisał:
narzucaniu uciążliwych warunków umów, przynoszących przedsiębiorcy nieuzasadnione korzyści.

Czy mógł byś wskazać gdzie w umowie znajdują się te przesłanki.
Paragraf 4 punkt 4.3 Brak informacji w jakiej instrukcji znajduje się sposób rozliczenia promocji cenowej. Czyli można sobie coś tam wpisać o czym w momencie podpisywania umowy przedsiębiorca nie wie. Znowu NA WIARĘ.
Paragraf 5 Punkt 7.1 "..oraz świadczyć usługi.." jakie usługi tu można poprosić przedsiębiorcę - ajenta o świadczenie dowolnych usług. Brak uściślenie że chodzi o usługi około handlowych. A ja bym poszerzył o usługi np masaż erotyczny, a co. :)
Paragraf 2 Punkt 2.7 "...i innych umów związanych z Żabką" No to fajnie jakieś umowy żabka podpisze np że nas można wynająć do prac polowych. To proszę kupić sobie buty do prac polowych typu "walonki" i do roboty.
Paragraf 2 Punkt 2.4 "Uczestniczyć w szkoleniach..." (bez zwrotu kosztów dojazdu i powrotu)" no to ja proponuje zorganizować szkolenie na Kajmanach. Będzie miło już się nie mogę doczekać! tylko ten koszt wyjazdu w te i "wewte" :)
Paragraf 2 punkt 2.15 "otworzyć rachunek bankowy wskazany przez Żabkę..." gdy podpisze umowę. Od kiedy to przedsiębiorca narzuca drugiemu w jakim banku ma rachunek na cel prowadzenia działalności gospodarczej. Może ma jakiś biznes z tego. Ale jak oni to egzekwując jeżeli przedsiębiorca-ajent wybierze sobie inny niż sugerowany? Coś niektórzy mogli by na ten temat powiedzieć.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez diament dnia Śro 18:32, 16 Wrz 2009, w całości zmieniany 7 razy
 
Zobacz profil autora
Gość PostWysłany: Czw 14:08, 17 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

Sam Fakt że umowę podpisała osoba która ma firmę zwana przedsiębiorcą (1str umowy sam początek) i ustalenia paragraf 11 pkt 10
cyt."W celu uniknięcia wątpliwości Strony zgodnie oświadczają, że nie jest zamiarem Stron powołanie mocą niniejszej umowy jakiegokolwiek typu spółki osobowej, przewidzianej przepisami prawa polskiego lub umowy agencyjnej lub ajencyjnej, zaś każda interpretacja prowadząca do przypisania Stronom woli utworzenia takiej spółki lub wspomnianych umów jest niniejszym przez Strony odrzucona, jako nie objęta ich zamiarem w związku z niniejszą Umową. Posługiwanie się w niniejszej Umowie słowem "Ajent" oraz "Przychód Ajenta" ma tylko i wyłącznie charakter nazwy własnej."koniec cytatu
Z tego zapisu umowy wynika że jest to umowa pomiędzy dwoma przedsiębiorcami i zachodzi fakt wykorzystywania jednego przedsiębiorcy przez drugiego. Nie jesteśmy ajentami ani agentami wg KC i KH
 
diament
WyjadaczDołączył: 01 Sie 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Nie 18:01, 20 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

Paragraf 11.7 "...będą wykonywane inne czynności usługowe poza sprzedażą towarów handlowych(...)ajent nie może odmówić tych czynności." - Można więc obciążać przedsiębiorce dodatkowymi czynnościami. Bez zapłaty za wykonywanie tych usług.NIEWOLNICTWO!!! Oczywiście decydując się na tak skonstruowana umowę godzi się zostać Niewolnikiem.

Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Gość PostWysłany: Śro 20:50, 23 Wrz 2009    Temat postu: Back to top

Cytat z umowy:

Zważywszy, że Żabka Polska S.A. na zasadach wyłączności będzie za pośrednictwem instrukcji, wytycznych lub porad instruowała Ajenta o zasadach prowadzenia działalności handlowej i usługowej w sklepach "Żabka", w tym ustalała zasady kupna i sprzedaży towarów handlowych oraz świadczenia usług, oferowanych przez "Żabkę" (tzw. "Nadzór Logistyczny").

Bardzo ważny zapis, który świadczy o braku samodzielności Ajenta

Nadzór za Wikipiedią:
Nadzór – kontrola i możliwość władczego oddziaływania - podmiot nadzorujący odpowiada nie tylko za kwestie proceduralne, ale i działania podmiotu nadzorowanego. Nadzór jest szerszy od kontroli.
 
tester
Gość


 PostWysłany: Pią 23:06, 25 Wrz 2009    Temat postu: Kłamstwo na stronie oficjalnej zabki Back to top

Żabka na swojej oficjalnej stronie wprowadza w błąd przyszłych przedsiębiorców zamierzających przyjrzeć się ofercie współpracy. Używa zwrotu umowa ajencyjna Odsyłam do umowy współpracy gdzie stwierdza że jest to zwrot umowny. Ktoś tu kogoś na wstępie chce "zrobić w konia"?
 
Gość PostWysłany: Śro 18:01, 18 Lis 2009    Temat postu: Back to top

czas ukąsić żabę poważnie bo żadnej kontroli poważnej w tej firmie nie było jak to co niektórzy opowiadają o kontrolach krzyżowych-były ale kontrolerzy uciekli po dwóch godzinach jak zobaczyli ogrom dokumentów w centrali i nie dostali nikogo do pomocy z żabki do odszukiwania dokumentów gdyż centrala stwierdziła iż nie ma zadnego pracownika wolnego do pomocy przy kontroli-trzeba uderzyć wysoko do kontroli skarbowej w Warszawie (Poznań odpada) i do Ministerstwa Finansów bo takie wały jak oni robią z nami na podatkach to tylko robi ten kto czuje się bezkarny
 
miś
WyjadaczDołączył: 27 Lis 2009
Posty: 85
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 18:13, 01 Gru 2009    Temat postu: Wielkie dzięki. Back to top

A dlaczego nie co to następne tajemnice. Przecież im więcej ludzi się dowie tym lepiej. Ci co są już w tym interesie szybciej załapią że w konia ich robią, a przyszli-niedoszli, będą mieli za gratis ocenę prawną. Wiadomo że nikt nie idzie z umowa do prawnika. Żałuje kasy, a tu wolontariat. Przecież jak nam krzywda to innym możemy pomóc!!! Wielkie dzięki dla tych co komentują umowę i piszą.

Tak można odstraszyć, a choć jeden uratowany to sukces !!!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez miś dnia Wto 18:14, 01 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
mirosław
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 18:37, 01 Gru 2009    Temat postu: Back to top

Odnośnie naszej nieszczęśliwej umowy :
Zapis o wytycznych i instrukcjach - żadna nie jest podpisana przez prezesa a żaden dokument bez podpisu jest nieważny - tak czy nie ? Podpis elektroniczny już obowiązuje .W chwili podpisania umowy - wytyczne i instrukcje jako integralna część umowy obowiązują tylko te co są dołączone do umowy w chwili podpisania .Do każdej zmiany warunków umowy potrzebny jest aneks do umowy . Wytyczne i instrukcje takimi zmianami są . Warto tę uwagę przekazać prawnikom .


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Gość PostWysłany: Wto 18:45, 01 Gru 2009    Temat postu: Back to top

umowę tę właśnie mamy zamiar obalić ponieważ nie ma w niej dla nas nic to jest nieważna (ważny interes społeczny) i instrukcją mogą np. za przeproszeniem zmusić ajentki do mycia samochodów własnym biustem (sorry za taki przykład) przed własnym sklepem i wystawiać za to f-ry za usługe
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna -> Przedsiębiorcy sieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach