Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna Zarobki w Żabce-Freshmarkecie
Żabka-Freshmarket - Forum niezależne ajentów.


Propozycja
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna -> Zamykamy Żabki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
głos
AdministratorDołączył: 25 Cze 2009
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 18:27, 19 Sty 2010    Temat postu: .. Back to top

Akcja protestacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem ajentów.
Z propozycja generała zapoznało się już ok 1000 ajentów.
Rosną szanse na uzyskanie pozytywnych efektów.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
general3
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 11:56, 26 Sty 2010    Temat postu: Back to top

Witam wszystkich
Zasypał nas śnieg i mróz skuł nas w okowy. Tak czuję się obserwując nasze działanie . Pokrzyczeliście na siebie wzajemnie w lublinie i gdzie indziej wypomnieliście sobie nawzajem animozje , kto z kim śpi i inne sprawy. Pokazaliśmy jak jesteśmy skłóceni , rozdrobnieni i nie skonsolidowani. Pokazaliśmy wg starego dowcipu dlaczego w piekle kotła z polakami nie pilnuje żaden diabeł , bo jeśli który chce się wspiąć i uciec to inni natychmiast go wciągną z powrotem.
Ale koniec z tym zastosujmy trzy moje pomysły do walki z korporacją. Są to sposoby nie błyskawiczne ale skuteczne. Jeśli chcemy zostać w tej sieci musimy walczyć o nasze własne dochody. Wycisneli nas jak cytrynę teraz muszą nam zapewnić odpowiednie warunki prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie bądźmy niewolnikami tej sieci , walczmy o swoje prawa. Jesteśmy rozdrobnieni i nie skonsolidowani nie potrafimy się zjednoczyć i oni to wykorzystują w 100 procentach. Ale jeśli część z nas będzie chciała poprawić swój los uderzymy w ich najczulszy punkt ,w ich wizerunek w mediach. To musimy uzyskać poprawę naszej marży i warunków współpracy.
W tym przypadku nie jest konieczne stowarzyszenie ,dobrze że jest, nie są konieczne spotkania , zebrania , wiece, czego my nigdy nie dokonamy.
Ale każdy ajent w zaciszu swojego domu zastanowi się czy już dopłaca czy jeszcze jakiś grosz zarabia i skąd pożyczy jak już zabraknie. I niech swoje żale, upokorzenia i to że podjął współpracę z żabką w dobrej wierze a jest traktowany jak niewolnik. Niech przeleje na papier w formie elektronicznej i wyśle maila na podane adresy. Są to adresy do dziennikarzy opisujących wydarzenia w Polsce. Jeśli będzie dużo takich listów ktoś się nami i naszą sytuacją zainteresuje. A tutaj adresy nijakie ja wysyłam. [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych];
[link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych] ; [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych];
Tego nam nie zablokują i nie mają możliwości zakazać. Wysyłajcie te maile najlepiej z komputera z domu albo od sąsiada. Nigdy nie korzystajcie z poczty żabki żeby nie przechodziło przez ich serwer bo nigdzie nie dojdzie.
Poniżej publikuję co ja wysyłam.

Witam
Chciałem państwu przedstawić sytuację jak firma Żabka Polska S.A. pozyskuje nowych ajentów. Powinno się nadać tej prezentacji tytuł „Schwytani w sieć”
Dla osób szukających pracy żabka dała takie ogłoszenie w którym piszą że oferują:
-bezpłatne szkolenie (prawda) uzupełnione praktyką w sklepie szkoleniowym (bezpłatna praca)
-Nowoczesny w pełni wyposażony sklep Żabka (półprawda trzeba dokupić kasę fiskalną , monitoring, sprawdzarkę cen, wagę około 7000 zł)
-dostawy towaru do sklepu wraz z dogodnym terminem płatności ( znaczy to na drugi dzień roboczy po sprzedaży towaru)
-wsparcie marketingowe (zarzucanie ajenta instrukcjami, wytycznymi, ogólnikami i innymi sprawami około 2 godziny dziennie pracy za darmo)
-liczne działania promocyjne (dokonywane za pieniądze ajenta)
To można znaleźć na ogłoszeniu dla poszukujących pracy. Jednego tylko nie podają słowa o zapłacie za pracę , są szczerzy do bólu. I jak ktoś się złapie na takie ogłoszenie to następuje rozmowa z partnerem do spraw sprzedaży , osobą wyznaczoną do pierwszego kontaktu z kandydatem.
I tu zaczyna się wesoła twórczość partnera ale tylko i wyłączne rozmowa nic na piśmie przyszły ajent nie dostanie. Bo słowa są ulotne papier nie.
I tu opowieści w zależności od inwencji i tego jak bardzo jest naciskany żeby pozyskać następnego jelenia.
- 6000 zł pensji która będzie wpływać na konto ( nie mylić dochód-pensja z przychodem który jest obarczony kosztami prowadzenia działalności gospodarczej którą ajent taką prowadzi)
-nie narzucanie zamawianego towaru robi się samemu zamówienia (nieprawda)
-cała marża z alkoholu dla ajenta (brednie)
Są i inne ciekawe pomysły partnerów ale żaden z nich nie przedstawia prawdy tylko półprawdy albo brednie. Bo jak partner nie otworzy sklepu do 60 dni to będzie płacił karę. A więc opowiadają bajki i bajeczki żeby kogokolwiek schwycić w sieć.
Nikt nie powie że średnia marża wynosi około 5 % ,że przeliczając koszty prowadzenia sklepi i ilość godzin temu poświęcone wychodzi że ajent zarabia około 2 zł na godzinę bardzo godziwa stawka.
Nie powiedzą tego że 70 % ajentów po dwóch latach pracy, a niekiedy wcześniej ma długi w ZUS i US i nie wiadomo gdzie jeszcze.
Wszystkie te informacje można sprawdzić po jednej rozmowie z partnerem do spraw sprzedaży podając się za kandydata. A prawdę poznać rozmawiając z kilkoma ajentami którzy prowadzą żabki.
Zwracam się do was przedstawicieli mediów jako ajent sklepu żabka. Ajenci tej sieci nigdy nie skonsolidują się ani nie zjednoczą będziemy rozdrobnieni. I taką ilością ludzi a jest nas ponad dwa tysiące firma będzie mogła rządzić jak chce. WYCISNĄĆ JAK CYTRYNĘ WPĘDZIĆ W DŁUGI A PÓŹNIEJ ZNALEŚĆ NASTĘPNYCH NAIWNYCH I ZROBIĆ TO SAMO. Jeśli dziennikarze nam nie pomogą to nie widzę żadnej dla nas przyszłości .
Moje dane osobowe proszę zachować do wiadomości redakcji
Ajent sklepu żabka z......
......... ..............
Witam
Chciałem Pana zainteresować ciekawą sprawą a może także zainteresuje się Pan naszą sytuacją ajentów sklepów Żabka.
Najpierw chciałem poruszyć pierwszy temat
Od ponad 9 lat co roku zbieraliśmy datki na WOŚP , w tym roku uniemożliwiono nam ajentom a jest nas ponad dwa tysiące zbierania datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak to jest możliwe że akcja Jerzego Owsiaka zaczynająca swą trasę od Poznania miejsca siedziby firmy Żabka Polska S.A. nie może zbierać datków na akcję. Jak to jest możliwe że największa sieć małych sklepów firma żabka nie uczestniczyła w akcji charytatywnej WOŚP która przynosi tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Może jest w tym drugie dno może firma chciała uzyskać dodatkowe dochody na pokrycie wyimaginowanych kosztów prowadzenia zbiórki, ale to przecież my ajenci tej sieci robiliśmy to za darmo. Firmę to nie kosztowało nic była to praca tylko i wyłącznie nas ajentów sklepów żabka. W roku 2009 zebraliśmy ponad milion złotych . Czy chciwość tej firmy może to usprawiedliwić. Czy to decyzja zarządu czy obcego właściciela. Jeżeli jest to decyzja właściciela słowackiej firmy Penta może ona nie chce popierać inicjatyw polskich. A może są to jakieś układy z ojcem Rydzykiem który jest „fanem” Owsiaka.
Druga sprawa dotyczy nas ajentów sklepów sieci Żabka są to sklepu typu convenience w Polsce jest ponad 2100 sklepów .Jako ajenci tej sieci prowadzimy te sklepy na zasadzie własnej działalności gospodarczej na podstawie umowy współpracy. Zaczynając współpracę otrzymujemy w pełni wyposażony sklep towar na zasadzie kredytu kupieckiego .Żabka opłaca za lokal czynsz i rachunek za energię elektryczną i jeszcze 3000 zł bezzwrotnego kredytu na początek. Wydawałoby się że idealne warunki prowadzenia działalności . Naszym kosztem jest zakup kasy fiskalnej i wagi , także opłacenie koncesji alkoholowej która jest refundowana po 6 miesiącach. Dalej wydawałoby się że idealnie . Nawet firma Żabka Polska S.A. otrzymała tytuł pracodawcy roku 2008 .
I się zaczyna jeżeli ktoś się nie obudził w okresie rekrutacji lub szkolenia przed otwarciem sklepu i zaczął prowadzić sklep zaczyna powoli zdawać sobie sprawę że zapisał się dobrowolnie do obozu pracy jest zasypywany instrukcjami ,wytycznymi i innymi ogólnikami jak robić co robić dalsze pranie mózgu. Czas pracy 17 godzin od 6 do 23 w wszystkie dni w roku . Żeby zmusić ajenta do pracy w święta wprowadzono zasadę że jednym z warunków otrzymania nagrody miesięcznej jest praca w święta. Marże jaką otrzymujemy za sprzedawanie towarów dostarczanych z żabki tj około 5,3% nie pokrywa kosztów prowadzenia tej działalności. I tu się zaczyna w pierwszych dwóch latach gdy otrzymujemy bonus w ZUS-ie kiedy jeszcze nie przejedliśmy VAT-u z zatowarowania sklepu. Wydaje się nam że w pierwszym roku coś zarabiamy , w drugim roku jest to tylko wolontariat w pracy dla żabki , w trzecim roku wiemy już że nic nie zarabiamy tylko dopłacamy , w czwartym roku jesteśmy już wypalonymi zgorzkniałymi i z długami ludzmi . I się nas wymienia na nowych naiwnych po praniu mózgu. Następny chętny do obozu pracy. Tych co odchodzą firma nazywa nieudacznikami złodziejami. Jedynym naszym miejscem konsolidacji jest forum WWW.ajenci.fora.pl ale tu też ujawniają się przywary polskie jak jest trzech polaków to jest cztery zdania.
Jest nas ponad dwa tysiące razem z osobami zatrudnionymi przez prowadzących sklepy żabka jest to ponad 8 tysięcy ludzi . A więc jest nas więcej niż stoczniowców gdańskich ale nasz protest nie będzie widoczny . Jesteśmy nie skonsolidowani i rozdrobnieni . Jeśli media nam nie pomogą pozostaniemy masą którą można wykorzystać , wyssać z wszelkich dochodów i wpędzić w długi. I oczywiście firma stosuje zasadę że ajent ma tylko pracować a nie skarżyć się co jest powodem natychmiastowego rozwiązania umowy współpracy . Prosiłbym o pozostawienie moich danych tylko do wiadomości redakcji.
Z poważaniem
Ajent sklepu Zabka numer z….
……………… ………………………


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
miś
WyjadaczDołączył: 27 Lis 2009
Posty: 85
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Śro 0:00, 10 Lut 2010    Temat postu: pracodawca roku Back to top

generał
Cytat:
A tak na marginesie prezes był tak dumny z tytułu „solidny pracodawca roku


Pracodawca roku? Czyżby oznaczało to, że żabka jest dla ajenta pracodawcą przez rok?
( z tego co wiem właśnie taka obecnie jest średnia życia ajenta....)

dowód:
Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
głos
AdministratorDołączył: 25 Cze 2009
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Sob 10:56, 13 Lut 2010    Temat postu: bajeczki żabeczki Back to top

Grunt to dobre samopoczucie.Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
ajentM4
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Sob 0:13, 27 Lut 2010    Temat postu: Back to top

znacie przyslowi LECZYĆ SYFA PUDREM -:) Będąc kierownikiem sklepu zabka nie da sie wyżyć Rozsądny jest ten co konczy umowe w tej firmie Ja to czynie i KONIEC z tym bezsensowym "byciem przedsiębiorcom" DRODZY AJENCI opamietajcie się uciekajcie z tej firmy jak najdalej zanim niemacie dłiugów na pokrycie zobowiązań w bankach WYBÓR NALEŻY DO was Pracy za 1.5-2.0 tys bo tyle zarabiacie na m-c jest mase na rynku Będąc niby ajentem wystawiamy sie na posmiewisko Jestesmy traktowani jako mięso armatnie i nazywani przez gro ludzi z Ogrodowej słowami -- nieudacznicy ,złodzieje , tepaki a to my napędzamy te koło Popierasz moją opinie to anonimowo napisz maila @wp.pl

Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
ajentM4
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Pon 0:10, 01 Mar 2010    Temat postu: UWAGA Back to top

Uwaga na forum [link widoczny dla zalogowanych] to [....] ściemniaczy [.....]zakompleksionych pseudo przedsiębiorców Gdzie nie wejdą to tylko walka z wiatrakami ,kłótnie i wciskanie bezsensownych wypowiedzi TRAGEDIA oni mogą prowadzić tylko[ ...] a i tak będą poszkodowani hehehehe POZDRAWIAM AJENTÓW UCZCIWIE CIĄGNĄCYCH TEN KIEPSKI INTERES ((((((

Usunięte przez administratora forum.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
loli
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

 PostWysłany: Pon 22:40, 05 Kwi 2010    Temat postu: Back to top

Generale, ja niestety już wysyłałam e-maile do prasy i do telewizji, ale niestety odzewu nie było. Moje e-maile bylypodobnej terści, oprócz tego poruszałam sprawę naszycg "dochodów", ale niesty cisza. Jestem nowa w tej SIECI, ale już wiem na czym to polega i mam dość. Powaznie myślę o zamknięciu i myślę że nie mam nic do stracenia bo jak pójdę do pracy do kogoś to mnie po 8 godzinach nic nie obchodzi a zarobię tyle samo o ile nie więcej niż w żabce. I nic mnie nie bedzie interesowalo, aomy, kradzierze itp. Myslę, że jestem nie jedyna podejmując taka decyzję, ale mysle też że niektórzy sie po prostu boja zamnkąć ten syf który prowadzą bod własną firma, a tak naprawdę dajac zarobić żabce a nie sobie.
Rodziny sie rozwalają bo nie ma dla nich czasu, dzieci mówią do nas "pani" bo nas nie widzą tygodniami, a my brniemy na własne życzenie w to bagno.
Od 01.04.2010 niby miały iść marże do góry, ja sprawdzałam, od 01-02.04 moja marża średnia na np nabiale to 9%, wiec gdzie te podwyżki.....


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
głos
AdministratorDołączył: 25 Cze 2009
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Pon 19:28, 02 Sie 2010    Temat postu: Rozmowy kontrolowane. Back to topPost został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zarobki w Żabce-Freshmarkecie Strona Główna -> Zamykamy Żabki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach